Vyberte stranu

Potrebujete nový web? Vyberte si WordPress!

WordPress je pravdepodobne najobľúbenejšia platforma na vytváranie webových stránok na svete a existuje veľa dôvodov, prečo by ste mali zvážiť jej využitie. Dominancia WordPress, ktorý poháňa 32% svetových webových stránok, je výsledkom jeho prispôsobivosti a mnohých ďalších benefitov. WordPress poskytuje základ pre akýkoľvek druh webových stránok, ktoré si dokážete predstaviť – ale je WordPress pre vás ten pravý? Poďme sa pozrieť na niekoľko jeho

benefitov.

 

Web vo WordPresse vlastníte

Určite rozumiete výhodám vlastníctva a prenájmu. Rovnaký scenár je možné vidieť aj v prípade webových stránok. WordPress vám umožňuje vlastniť vašu webovú stránku, zatiaľ čo mnohé populárne platformy na tvorbu stránok nie. Vlastníctvo vám dáva slobodu relatívne ľahko preniesť svoje podnikanie inam. Ak v budúcnosti budete uvažovať o predaji svojej firmy, vlastníctvo webovej stránky naberá ďalšiu výhodu. Ide o digitálny majetok a možno ho predať ako súčasť podnikania. Keď nevlastníte webovú stránku, ste v podstate viazaní na túto službu počas trvania vašej zmluvy.

Bezpečnosť na prvom mieste

Bezpečnosť musí byť v popredí vašich obchodných rozhodnutí. Udržiavanie zabezpečenej webovej stránky a zodpovednosť za údaje o používateľoch sú prvoradé pri podnikaní online, najmä pri online objednávaní a spravovaní platieb. K dispozícii je mnoho bezpečnostných doplnkov a možností ako zabezpečiť práve vašu stránku, z ktorých máte na výber a z ktorých môže firma, ktorá spravuje vašu webstránku vybrať tú najvhodnejšiu možnosť.

WordPress neslúži len na vytváranie blogov

Jednou z bežných mylných predstáv o WordPress je, že je určený hlavne na vytváranie blogov. V istom momente to tak v skutočnosti bolo. WordPress bol vyvinutý ako blogovacia platforma, ale to sa v priebehu rokov drasticky zmenilo s ďalšími novými vydaniami. V skutočnosti je WordPress vo výhode vďaka svojim blogovacím koreňom. Je to zďaleka jeden z najčistejších a najrýchlejších spôsobov písania a publikovania blogových príspevkov. No zoznam ďalších druhov webových stránok, ktoré môžete pomocou WordPress vytvárať, je nekonečný. Tu je malá ochutnávka z nich – fóra, obchodné webové stránky, e-learningové moduly, chatovacie miestnosti, galérie, webové stránky s otázkami a odpoveďami, obchodné adresáre, členské weby, stránky elektronického obchodu, stránky zamerané na médiá ako je YouTube…

Výber správcu stránky je len na vás

Ste zaneprázdnení? Chápeme to. Nezačali ste predsa podnikať preto, aby ste tvorili a pracovali  len na webovej stránke. Preto pravdepodobne vašu webovú stránku zveríte do rúk odborníkom. Ak však časom zistíte, že vám nejaká firma nevyhovuje a rozhodnete sa pre inú, nemusíte im dávať tvoriť novú webovú stránku. Vďaka prostrediu WordPress môžu jednoducho pokračovať v správe a úpravách vašej pôvodnej webovej stránky – od jej tvorcov nie ste závislí.

Základné úpravy zvládnete aj vy

WordPress poskytuje svojim používateľom veľmi priateľské prostredie, v ktorom zvládne základné úpravy aj laik. Ak budete chcieť na svoj web pridať text, zmeniť či pridať obrázky, alebo nejaké aktuality, zvládnete to aj sami bez toho, aby ste museli volať neustále technikom. Užívateľské prostredie WordPress sa vám bude páčiť.  

Váš web určite pomalý nebude

Nikto nemá rád pomalé weby. Podľa prieskumu spoločnosti Google z roku 2018 53% mobilných používateľov opustí stránku, ktorej načítanie trvá dlhšie ako tri sekundy. Keď hľadáte odpoveď, tri sekundy vám môžu pripadať ako celý život. To znamená, že váš web musí byť optimalizovaný na rýchlosť. Existuje mnoho doplnkov na optimalizáciu obrázkov a ukladanie obsahu webových stránok do vyrovnávacej pamäte, aby sa skrátili časy načítavania. Toto je však prípad, kedy je prospešné využitie služieb profesionálov, ktorý sa o váš web aj jeho rýchlosť postarajú. No nemusíte sa obávať, že by váš web vytváraný v prostredí WordPress a v rukách profesionálov nebol dostatočne rýchly.

Obávate sa, že nebudete WordPressu vy sami rozumieť. Žiadny strach! WordPress je preložený do 169 rôznych jazykov.